Wanneer Alies en Arthur tijdens hun zomervakantie in Florence in het Uffizi museum tegenover het schilderij met het slangenhoofd van Medusa komen te staan, weten ze één ding zeker: hier gaan wij samen een voorstelling over maken. Alies is van beroep regisseur, Arthur een gevestigd acteur en ze gaan samenwerken in de toneelproductie ‘de huiveringwekkende mythe van Perseus’. In dit verhaal gaat de held Perseus de strijd aan met de mooie Medusa die door de goden is veranderd in een monster. Hij doet er alles aan om zijn lot in eigen hand te nemen. Hij schuwt daartoe geen enkel middel, toont moed en vastberadenheid om zijn doel te bereiken. De vrouwen in het stuk zijn slachtoffer en schikken zich veelal in hun lot.
Hoewel Arthur en Alies beiden aanvankelijk uitgaan van een drama in klassieke vorm, begint dat idee vanaf de eerste repetitie te schuiven. Alies wil haar spelers alle ruimte geven voor eigen interpretatie. Die komen met verregaande voorstellen om het stuk te laten aansluiten bij de huidige tijd. De rollen worden omgedraaid, niet de mannen nemen het lot in eigen hand maar de vrouwen en zo wordt het stuk langzamerhand steeds meer een aanklacht tegen vrouwenonderdrukking. Arthur verzet zich daartegen en blijft vasthouden aan de oorspronkelijke, klassieke uitvoering. Het conflict dat hierdoor ontstaat tussen Alies en Arthur speelt zich niet alleen af op de repetitievloer maar graaft steeds dieper in hun relatie. De schijnbare harmonie tussen hen beiden verandert in een machtsstrijd die wordt uitgevochten op de toneelvloer. Dit leidt uiteindelijk tot weglopende spelers en chaos op het toneel. En of de Mythe daartegen bestand is?
We maken een Mythe is een tragikomische voorstelling over de eeuwenoude, ingesleten patronen waar vrouwen én mannen in vast lijken te zitten. In hoeverre zijn we ons daarvan bewust? Willen we daarvan loskomen en wat is eigenlijk onze eigen rol daarin?
Regie Joke van Diest
Tekst en regie Nelleke den Boer
Muziek en techniek Chris da Graça
Spel Robert Bekkema, Fieke den Boer, Joke Kwakernaak, Koen Stekelenburg, Kim Vianen en Sandy de Wit – van den Heuvel.
Voorafgaand aan de voorstellingen op 28 februari (om 19.15 uur) en 1 maart (om 14.15 uur) is er een inleiding van 30 minuten waarbij regisseur en schrijver in gesprek gaan met het publiek over het thema van het stuk. U kunt bij uw bestelling aangeven of u tickets wilt met of zonder inleiding.